Brownmed jest liderem w wytwarzaniu produktów mających na celu ulepszanie jakości życia pacjentów. Utrzymuje tę pozycję przez ponad 50 lat....

Od 1965, Brownmed produkuje jakościowe, inowacyjne produkty podologizne, łącznie z pomysłowym gipsem SEAL-TIGHT oraz ochraniaczami bandażu. Zaprezentowany w 1987, SEAL-TIGHT pozostaje liderem rynku i najbardziej zaufaną na świecie marką w przeciwwilgociowej ochronie gipsów i bandaży.

Brownmed produkuje również szyny palcowe Plastalume, produkty terapii chłodem Polar Ice oraz Artretyczne Rękawicę Kompresyjna IMAK, jedyną rękawicę na rynku, która otrzymała Wyróżnienie Łatwości Użytkowania od Fundacji Artretyzmu.

Inne popularne produkty to Nice Stretch na łagodzenie zapalenia powięzi podeszwy, elastyczne wkładki obuwnicze Soft Stride, linia produktów terapii dynamicznych drgań Intellinetix i NuRoo, linia produktów dla mamy i dziecka, które mają zwiększyć praktyki i korzyści z opieki na dzieckiem noszonym w chuście oraz kontaktu skóry ze skórą.


Dodatkowo, Brownmed oferuje linię IMAK RSI dla kanału nadgarstka i zespołu cieśni łokciowej, akcesoria i produkty biurowe IMAK Ergo i wiele więcej. Wszystkie produkty Brownmed mają solidne podstawy medyczne, a firma została założona przez lekarza i chirurga ponad 50 lat temu. Nowy projekt produktu zaczyna się od komfortu pacjenta, który zapewnia wyższą postrzeganą jakość, zwiększoną podatność pacjenta i ogólną skuteczność produktu. Wynikiem jest wiele marek, w tym SEAL-TIGHT, NuRoo i IMAK Compression otrzymują najwyższe noty w rankingach w swoich kategoriach, zgodnie z opiniami klientów. Pięć produktów zdobyło Wyróżnienie Łatwości Użytkowania z Fundacji Artretyzmu.

Innowacja pozostaje kluczowym elementem dla dawnego, obecnego i przyszłego sukcesu firmy. Brownmed posiada 37 patentów i nadal dąży do ciągłego wprowadzania nowych produktów na rynek, często współpracując z profesjonalistami z branży medycznej, aby dostarczać rozwiązania produktowe, które poprawiają jakość życia pacjentów.

Wiele rzeczy zmieniło się, odkąd Brownmed wyprodukował pierwszą aluminiową/piankową szynę na palec ponad 50 lat temu – jednak jedna rzecz pozostaje niezmienna. Jest nią misja Brownmed: Polepszanie życia jest naszą pasją.

Dzisiaj Brownmed zatrudnia ponad 70 osób w głównych biurach w Bostonie, sprzedaży w Kansas City oraz mierzącym 81 000 stóp kwadratowych zakładzie produkcyjnym w Spirit Lake, w Iowa. Brownmed jest po raz 6. odbiorcą nagrody Inc. 5000, jako jedna z Najszybciej Rosnących Prywatnych Firm w Stanach Zjednoczonych, jak również produkująca i produkcja ponad 100 różnych produktów na ogólnoświatowy rynek.
Dowiedz się więcej na